Aleksandra Król-Räffler, LL.M.

Aleksandra Król-Räffler, LL.M. Członek Izby Adwokatów w Meklemburgii-Pomorzu Przednim oraz radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. Posiadam uprawnienia do bycia profesjonalnym pełnomocnikiem przed wszystkimi sądami w Niemczech i Polsce. Ponadto posiadam nieograniczone uprawnienia do reprezentacji podatkowej na terenie Niemiec, tj. do prowadzenia księgowości, sporządzania sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych wszelkiego rodzaju.

Wykształcenie prawnicze zdobywałam na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Uniwerystecie w Rostocku. Ponadto ukończyłam w Berlinie kurs podwójnej księgowości według prawa niemieckiego oraz jestem członkiem niemieckiego stowarzyszenia współpracy księgowo-podatkowej Datev eG .

Aplikację prawniczą odbywałam w wiodącej szczecińskiej kancelarii radcowsko-adwokackiej, której założyciel pełnił funkcję Konsula Honorowego Niemiec, przez co kancelaria specjalizowała się w obsłudze niemieckojęzycznych klientów na terenie Polski oraz polskojęzycznych na terenie Niemiec.

Ponadto zdobywałam doświadczenie zawodowe w niemieckiej kancelarii adwokackiej oraz w niemieckiej kancelarii podatkowej, w których zajmowałam się głównie obsługą polskojęzycznych klientów na terenie Niemiec. Obie kancelarie znajdowały się na terenie graniczącego z Polską powiatu Przedpomorze-Greifswald. Posiadam również wieloletnie doświadczenie jako prawnik wewnętrzny w grupie spółek z niemieckim kapitałem z branży deweloperskiej, dzięki czemu lepiej rozumiem przedsiębiorcę i łączę podejście prawne z biznesową sprawnością.

Dzięki swojemu wszechstronnemu doświadczeniu zawodowemu jestem w stanie zaproponować Państwu kompleksową obsługę prawną, podatkową oraz księgową w prowadzeniu na terenie Niemiec przedsiębiorstwa w dowolnej formie prawnej.

Specjalizuję się również w reprezentowaniu polskich obywateli nieprowadzących działalności gospodarczej (klientów indywidualnych) przed sądami, urzędami skarbowymi oraz innymi urzędami i organami w Niemczech.

Większość spraw klientów z Polski pracujących, prowadzących własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec, bądź mieszkających w Niemczech, a pracujących w Polsce ma charakter trasngraniczny, wymaga znajomości zarówno prawa niemieckiego jak i polskiego. Dlatego profesjonalny pełnomocnik posiadający uprawnienia zarówno po stronie niemieckiej jak i polskiej jest w stanie w sposób kompleksowy poprowadzić Państwa sprawy.

Obsługa klienta odbywa się w ojczystym języku polskim. Tłumacznie sprawy odbywa się w jasny i przejrzysty sposób, co pomaga zaoszczędzić Państwa czas. W swojej praktyce kieruję się zasadą, by przekładać paragrafy na jak najbardziej praktyczne rozwiązania.